Týden s prarodiči na školní zahradě

3. 5. 2017
Mateřská škola Mozaika Jihlava, Březinova 114, příspěvková organizace - pracoviště MŠ Dvořákova 11

Plánovaná akce se nám vzheledem k počasí přesunula o týden - tj. na 3. 5. 2017.
Nesla podtéma ,,Otvírání zahrádky".

Rodiče s dětmi vyvazovali vrbičky a přidávali jim novou zeminu, aby mohly růst a děti je pak mohly využívat ke hře. Následně se rodiče pustili se do výroby senzomotorického chodníčku, na něž nám před akcí pomohli zajistit materiál. Vzhledem k počasí si děti vyzkoušely chůzi v botách, ale už se těšíme, až se oteplí...

Při opékání špekáčků došlo i na vyprávění o zahrádkách. Někteří rodiče zkušenosti mají, jiní ne. Někdo má vlastní zahrádku, někdo zná zahrádku právě u prarodičů a jiný pěstuje rostlinky doma na balkóně v květináči. Tímto způsobem pak mají kontakt se zahradou i děti. Jsme rády, že máme velkou zahradu, která dětem dává spoustu možností poznávat zákonitosti přírody, možnosti, jak se o ní něco dozvědět a vytvořit si k ní vhodný vztah. Toto vzdělávání vychází z našeho Školního vzdělávacího programu a rozvíjí jej projekt, který má škola zpracovaný pro oblast environmentální výchovy. Zároveň tak navazuje na projekt Skutečně zdravá škola.

Celá akce se velmi vydařila a pršet začalo skutečně až ,,po".


Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací