Svátek svatého Martina

26. 11. 2018
Mateřská škola Klubíčko Pardubice

Děti z našich Montessori tříd navštívily své starší kamarády ze základní školy. A nebylo to setkání obyčejné, školáci nacvičili divadelní představení „Legenda o sv. Martinovi“. Krásné kostýmy, dobré výkony malých herců a poutavý příběh zaujaly všechny diváky. Závěrečný potlesk tak patřil i paní vychovatelce Karolíně, která s dětmi divadlo připravila.

Pro děti z Modrého klubíčka byl příběh motivací pro pečení martinských rohlíčků. Ruku k dílu přiložil skoro každý. Hotové rohlíčky pak chutnaly nejen dětem, ale i rodičům, kteří je mohli ochutnat na „Pomartinském posezení“. A toto neformální přátelské setkání rodičů a učitelek završilo poslední podzimní „slavnost“ v této třídě.

Svátek svatého Martina 1Svátek svatého Martina 1Svátek svatého Martina 1Svátek svatého Martina 1