Summer Garden Care

11. 7. 2019
Třebešín jazyková školka

During our summer program at school, the children have lots of activities to do. However, they really care about the well being of our school garden. This hot weather leaves our plants thirsty and dry, so the children take part in caring for them. They listen to our school caretaker who tells them the correct way and where to water them. The children are enthusastic to help and even argue over who gets to water what area. They are ready for the harvest, even though it will take some more weeks. But we can't wait and it looks like it will be bountiful! 

Summer Garden Care 1Summer Garden Care 1Summer Garden Care 1Summer Garden Care 1Summer Garden Care 1Summer Garden Care 1Summer Garden Care 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací