Soutěž o osvědčený domácí recept, aneb ve školní jídelně jako doma

15. 6. 2015
Základní škola a mateřská škola ANGEL v Praze 12

V roce 2015 proběhla ve spolupráci školní jídelny a Stravovací komise soutěž o osvědčený domácí recept, kde tématický okruh byly luštěninová jídly, zeleninová jídla, pokrmy z ryb, receptury ze superpotravin( quinoa, kuskus, jáhly,pohanka) a racionální výživy .Jednalo se o polévky, hlavní jídla,přílohy, dezerty.  Při výběru ocenění jsme s jídelnou hledali vyváženost mezi jednoduchostí a nápaditostí. Hlavní ceny dle pravidel nemohly získat recepty smažené, sladké, s masem a recepty členů Stravovací komise. Slavnostní předání cen autorů vítězných receptů proběhlo na Zahradní slavnosti 17. června 2015.

Všichni zúčastnění  žáci byli po ukončení soutěže „odměněni“ konzultovanou prohlídkou školní kuchyně v doprovodu svých rodičů  . Během měsíce června probíhaly odpolední prohlídky komentované vedoucí ŠJ. Návštěvníci kuchyně byli seznámeni s provozem a gastrozařízením. Přítomní byli udivení velikostí kuchyňského náčiní, objemu kotlů a pánví, rodiče byli překvapeni objemem vařené stravy v naší jídelně

Pro jídelnu byly recepty ze soutěže velkou inspirací. Školní jídelna postupně uvařila téměř 20 pokrmů ze zaslaných receptů.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací