Slavnostní oběd pro deváťáky

19. 6. 2018
ZŠ a MŠ Malšice

Rozloučení s jídelnou jsme pro ně připravili už 15.6. Slavnostně jsme spolu s bývalou žákyní naší školy (v současné době žákyní 1. ročníku oboru kuchař-číšník) prostřeli stůl, pan ředitel pronesl projev. Žákyně oboru kuchař-číšník seznámila žáky s pravidly slušného stolování a deváťáky obsloužila.

Žáci si pochutnávali na nealkoholickém mojitu jako přípitku. Polévka se podávala drůbková s nudlemi. Výběr hlavního chodu jsme nechali na žácích. Vybrali hamburger s hranolkami - přemlouvali jsme je na "něco slavnostnějšího", ale zvyklat se nedali. Bylo tedy po jejich........Ale i relativně nezdravé jídlo se dá trochu vylepšit a přiblížit zdravějšímu stravování..... Do hamburgu jsme přidali namletou cizrnu, dip byl vlastní výroby a hranolky jsme pekli v troubě.

Myslím, že všichni byli spokojení a nasycení dle svého přání.

Slavnostní oběd pro deváťáky 1Slavnostní oběd pro deváťáky 1Slavnostní oběd pro deváťáky 1