Školní vánoční jarmark

20. 12. 2019
Základní škola a mateřská škola Lukavice, okres Ústí nad Orlicí

Školní vánoční jarmark.

Na akci ,,Rozsvícení vánočního stromu“ kterou pořádá obecní úřad Lukavice v čele s paní starostkou se jako každý rok  i letos připravovali děti naší školy a školky společně s paní učitelkami. Těšili se na vystupování a zpívání, pranostiky, ukázky kovářské práce a na drátování, dále byla ke zhlédnutí vánoční výstava.  

Nejvíce se však těšili na vánoční školní jarmark.  V nově zakoupených stáncích, na které přispělo sdružení rodičů, každá třída nabízela vlastnoručně vyrobené výrobky.

Stánek 5. ročníku nabízel našité sáčky (šili i kluci na šicím stroji), vánoční skřítci, nádherné malované tašky a jiné drobnosti.

Ve stánku 4. ročníku byly dětmi motané a pečené vánočky, 3 druhy výborných pečených čajů, svícny, ozdoby a zápichy do květináčů.

U stánku 3. a 1. ročníku jsme se mohli těšit na výborné marmelády a sirupy ze šípků, sirupy z máty, vlašské ořechy.  Krásné a chutné čokolády, které se děti naučili připravit v ruční čokoládovně.

Stánek 2. ročníku zval na domácí Rafaelo kuličky, perníkové ozdoby, andělské křížaly a další laskominy, voňavé svícny.

A poslední stánek měli i naši nejmenší z mateřské školky. K vidění byly svícínky, andělé, zdobené perníčky, zápichy do květináčů, malované obrázky na dřevě, malé vánoční stromečky a jiné další krásné věci.

Děti měli rozděleny služby, aby si všichni mohli vyzkoušet  prodávání. Nabízelo se jedna báseň. Rodiče, prarodiče a ostatní návštěvníci nakupovali dárečky.  

Naše paní kuchařky navařili punč a připravily těsto na langoše. Na konané akci je smažily a podávali zastupitelé obce. Zahrádkáři a hasiči měli výborný teplý mošt, grog, čaj a zákusky.

Završením celé akce bylo rozsvícení vánočního stromu a nádherný ohňostroj, který se všem moc líbil.

Školní vánoční jarmark 1Školní vánoční jarmark 1Školní vánoční jarmark 1Školní vánoční jarmark 1Školní vánoční jarmark 1Školní vánoční jarmark 1Školní vánoční jarmark 1Školní vánoční jarmark 1Školní vánoční jarmark 1Školní vánoční jarmark 1Školní vánoční jarmark 1Školní vánoční jarmark 1Školní vánoční jarmark 1Školní vánoční jarmark 1Školní vánoční jarmark 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací