Školní vánoční jarmark

20. 12. 2019
Základní škola a mateřská škola Lukavice, okres Ústí nad Orlicí

Školní vánoční jarmark.

Na akci ,,Rozsvícení vánočního stromu“ kterou pořádá obecní úřad Lukavice v čele s paní starostkou se jako každý rok  i letos připravovali děti naší školy a školky společně s paní učitelkami. Těšili se na vystupování a zpívání, pranostiky, ukázky kovářské práce a na drátování, dále byla ke zhlédnutí vánoční výstava.

Nejvíce se však těšili na vánoční školní jarmark.  V nově zakoupených stáncích, na které přispělo sdružení rodičů, každá třída nabízela vlastnoručně vyrobené výrobky.

Stánek 5. ročníku nabízel našité sáčky (šili i kluci na šicím stroji), vánoční skřítci, nádherné malované tašky a jiné drobnosti.

Ve stánku 4. ročníku byly dětmi motané a pečené vánočky, 3 druhy výborných pečených čajů, svícny, ozdoby a zápichy do květináčů.

U stánku 3. a 1. ročníku jsme se mohli těšit na výborné marmelády a sirupy ze šípků, sirupy z máty, vlašské ořechy.  Krásné a chutné čokolády, které se děti naučili připravit v ruční čokoládovně.

Stánek 2. ročníku zval na domácí Rafaelo kuličky, perníkové ozdoby, andělské křížaly a další laskominy, voňavé svícny.

A poslední stánek měli i naši nejmenší z mateřské školky. K vidění byly svícínky, andělé, zdobené perníčky, zápichy do květináčů, malované obrázky na dřevě, malé vánoční stromečky a jiné další krásné věci.

Děti měli rozděleny služby, aby si všichni mohli vyzkoušet  prodávání. Nabízelo se jedna báseň. Rodiče, prarodiče a ostatní návštěvníci nakupovali dárečky.

Naše paní kuchařky navařili punč a připravily těsto na langoše. Na konané akci je smažily a podávali zastupitelé obce. Zahrádkáři a hasiči měli výborný teplý mošt, grog, čaj a zákusky.

Završením celé akce bylo rozsvícení vánočního stromu a nádherný ohňostroj, který se všem moc líbil.