Školní družina při vyrábění ovocného a zeleninového salátu.

6. 11. 2017
Základní škola a mateřská škola Lukavice, okres Ústí nad Orlicí

Při výrobě salátů byly děti rozděleny na dvě skupiny.

První skupinka připravovala ovocný salát, který byl z jablek, mrkve, hrušky, banánu, dochucen citronovou šťávou a medem.

Zeleninový salát vyráběla druhá skupina. Na přípravu potřebovaly  mrkev, červenou papriku a salátové okurky. Dochuceno mírně solí a přidán olej.

Děti byly šikovné při krájení i ochucování. Říkaly si další možnosti a obměny, které by se daly použít při výrobě salátů. Nakonec také vše ochutnaly.

Školní družina při vyrábění ovocného a zeleninového salátu. 1Školní družina při vyrábění ovocného a zeleninového salátu. 1Školní družina při vyrábění ovocného a zeleninového salátu. 1Školní družina při vyrábění ovocného a zeleninového salátu. 1Školní družina při vyrábění ovocného a zeleninového salátu. 1Školní družina při vyrábění ovocného a zeleninového salátu. 1