Sklízení úrody - třída Žabky

21. 11. 2020
Mateřská škola Hradec nad Moravicí, okres Opava, příspěvková organizace

Sklízení úrody Podzim byl v plném proudu a zahrádka, o kterou se děti pilně celý rok staraly, plodila jak jen mohla.

Rajčata, papriky, česnek, ale také mnoho druhů bylinek. Rozhodli jsme, že si uděláme Skutečně zdravý den. Už od rána jsme pekli špaldový chléb a po svačince jsme se vydali na naši zahrádku prozkoumat, co všechno můžeme použít a zužitkovat. Natrhali jsme si papriky, uřízly kousek pažitky, z které si děti připravily tvarohovou pomazánku s pažitkou, a z máty dětem paní učitelka uvařila mátový čaj.

Když byla hostina nachystaná, společně jsme ochutnávali vše, co naše zahrádka během roku urodila. MŠ Hradec nad Moravicí, třída Žabiček