Sběr jablek

6. 9. 2017
Rehabilitační stacionář (zdravotnické zařízení - ošetřovatelská, rehabilitační a speciálně pedagogická péče o děti do 16 let se zdravotními problémy)

Při procházkách s dětmi po okolí jsme vyhlíželi, kdy už začnou dozrávat jablíčka v blízkém opuštěném sadu, kde ovoce sklízí kromě nás jen srnky, ježci, slimáci a jiná zvířátka. A ten čas právě nastal. Třetí týden chodíme sbírat krásná červená jablíčka, chodníček vysokou travou ke stromům máme již vyšlapaný. Děti vidí, kde jablíčko vyrostlo a očištěné nejlépe chutná venku na sluníčku. Tyto jablíčka rozhodně nejsou chemicky ošetřená. Paní kuchařky chystají recepty, jak je využít v jídelníčku dětí i zaměstnanců. Například na oběd byl rýžový nákyp s jablky, žemlovka s jablky, jablečný kompot jsme měli několikrát k obědu, na snídani se jablíčka přidávají do obilných kaší a na svačinku se mixují do přesnídávek. Procházky získávají jiný smysl, jejich výsledek nám dost chutná a mimochodem také ušetříme. A to sezóna jablíček právě začíná….

Markéta Špačková, speciální pedagog

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací