Samoobslužný pult na čerstvou zeleninu a ovoce

21. 10. 2015
Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice

Dnes je velký den. V rámci projektu Skutečně zdravá škola se naše škola rozhodla zakoupit do školní jídelny chladící pult. Žáci tak budou mít od dnešního dne možnost samostatného výběru z 3-4 druhů čerstvé zeleniny či ovoce dle své chuti. Zelenina bude nabízena ke všem vhodným pokrmům. Naším cílem je vyhovět všem žákům (neboť dle našich dosavadních zkušeností, míchané zeleninové saláty byly často dětmi odmítány) a motivovat je ke zvýšení zájmu a chuti konzumovat čerstvou zeleninu a ovoce.

Byli bychom rádi, aby žáci všechnu dobrovolně nabranou zeleninu či ovoce snědli a nedocházelo ke zbytečnému plýtvání. A proto byli žáci seznámeni následujícími zásadami, které budou při svém výběru respektovat:

1. Vybírám s rozvahou.
2. Beru si raději méně, abych všechno snědl/a.
3. Můžu si jít opakovaně přidat.
4. Odnáším vždy jen prázdnou misku.

Jsme moc zvědaví, zda tato pro nás velká změna povede opravdu ke zvýšení konzumace zeleniny a ovoce u našich žáků a jak se "popereme" s organizací - např. nabírání a tvoření front.

Držte nám palce.