S prasátkem Pepou i s poutníkem o zdravé výživě

19. 2. 2016
Základní škola a Mateřská škola Spálov, příspěvková organizace

Dvě divadelní představení přivezly v únoru do spálovské mateřské a základní školy studentky Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě. Nejmenším a poté i starším dětem předvedly poutavé příběhy, jejichž smyslem není pouze pobavit, ale také hravou formou přispět k utváření zdravého životního stylu dětí.

Tatínek prasátko se kvůli svému bříšku pomalu nepohnul

V mateřské školce se děti potkaly s prasátkem Pepou a jeho až příliš kulaťoučkým tatínkem. Prasečí rodince musely pomoci s nákupem kvalitních a zdravých potravin a šlo jim to velmi dobře. Ke správné životosprávě patří samozřejmě pohyb, a tak si děti s prasátky pěkně zacvičily při hudbě. V další části programu se pak dozvěděly, co to je potravinová pyramida, a společně se studentkami ji sestavovaly.

Kde se berou potraviny

Představení pro starší děti bylo zaměřené na poznávání řemesel spjatých se zajišťováním a přípravou potravy. Poutník na své cestě světem potkal zahradníka, pekaře či farmáře a poznával jejich denní práci. Školáci se do děje aktivně zapojovali a následně si i oni protáhli svá těla při hudbě. Každá třída pak opět tvořila pyramidu správné výživy.

Za odměnu dostaly čočku

Studentky a paní profesorky ze SZŠ a VOŠZ si po předvedených výkonech mohly vychutnat výbornou čočkovou kaši ve školní jídelně. Všem jim patří velké poděkování – za veškerý čas a energii, které přípravě divadelních představení věnovaly. Vše se mohlo uskutečnit také díky podpoře Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, který projekt Zdravé děti – šťastní rodiče finančně zaštiťuje.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací