RODIČE A ZDRAVÁ ŠKOLA

18. 9. 2018
Mateřská škola Mozaika Jihlava, Březinova 114, příspěvková organizace, odloučené pracoviště U Skřítků, Seifertova 6

Naše MŠ Seifertova 6 v Jihlavě se zapojila do projektu Skutečně zdravá škola. Tento projekt nás zaujal, protože chceme společně s rodiči vést děti ke zdravému životnímu stylu. Zpočátku jsme se ve školce vzájemně motivovali a ovlivňovali a postupně jsme začali šířit osvětu i mezi rodiče, jejichž zpětná vazba byla pozitivní. Před zapojením do projektu jsme se totiž často setkávali s návrhy na vylepšení školního stravování. Hledali jsme optimální cesty, které nám v plné míře nabídl projekt SZŠ. Rodiče se do tématu zdravého stravování rádi zapojují a přichází s novými návrhy a nápady. V rámci spolupráce s rodiči došlo ve třídách ke zlepšení např. u příležitosti narozenin a svátků dětí. Mnozí rodiče se snaží již místo sladkostí nosit například ovoce či zeleninu, kterou si pak společně s dětmi servírujeme v rámci jejich oslavy. Rodiče také rádi navštěvují ochutnávková odpoledne, která pro ně ve spolupráci se školní jídelnou pravidelně připravujeme a jsou pro ně inspirací. Z těchto odpoledních setkání si odnášejí domů recepty na zdravé pokrmy. Rodiče plně podporují výlety na farmy nebo cestu do Dýňového světa, který máme v brzké době naplánovaný.

RODIČE A ZDRAVÁ ŠKOLA 1RODIČE A ZDRAVÁ ŠKOLA 1