Projektový den se Skutečně zdravou školou

18. 4. 2019
Základní škola a Mateřská škola T.G.Masaryka Drásov, okres Brno - venkov

Této akce se účastnily všechny třídy mateřské i základní školy. Každá třída měla za úkol graficky zpracovat ve formě plakátu jeden druh potravin, např. ocvoce, zeleninu, mléčné výrobky, obiloviny, maso, koření či superpotraviny, žáci vyhledávali k těmto potravinám různé zajímavé informace a následně z těchto potravin připravili jednoduchý pokrm, který byl odpoledne použit na ochutnávce pro rodiče. Odpoledne proběhla prezentace všech tříd ve školní hale.

Paní kuchařky k této příležitosti připravily dva zdravé pokrmy a polévku. Jednalo se o zeleninové karbanátky s jogurtovým dipem a šťouchanými bramborami a bulguroto s krůtím masem a zeleninou, podávané se salátem z červené řepy. Polévka byla řecká s červenou fazolí. Toto menu mohli odpoledne ochutnat všichni přítomní rodiče a že se jich sešlo opravdu hodně :).

Na závěr projektového dne proběhla ve školní jídelně beseda pro rodiče s koordinátorkou programu SZŠ, paní Mgr. Andreou Hruškovou, která  rodiče informovala o realizaci tohoto programu na naší škole a také o vhodných surovinách, které je dobré používat při přípravě svačin pro školáky. Tato akce se všem přítomným moc líbila a jídla žáků i školní jídelny byla hodnocena velmi kladně.

Projektový den se Skutečně zdravou školou 1Projektový den se Skutečně zdravou školou 1Projektový den se Skutečně zdravou školou 1Projektový den se Skutečně zdravou školou 1Projektový den se Skutečně zdravou školou 1Projektový den se Skutečně zdravou školou 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací