Projektový den ke Světovému dni zdravé výživy na Pramenech

16. 10. 2015
ZŠ a MŠ Prameny, Karviná

V pátek 16. 10. proběhl ve škole Projektový den zaměřený na zdravou výživu. Tento den se každoročně od roku 1981 ve více než 150 zemích světa slaví jako Světový den výživy. Cílem projektu bylo zábavnou formou pochopit základy zdravého stravování a osvojit si správné stravovací návyky. Žáci získávali teoretické i praktické informace o zdravé výživě, společně  hodnotily, co je zdravé a prospěšné pro lidský organismus a jak je důležité jíst i ty potraviny, které patří mezi méně oblíbené, plnili úkoly v pracovních listech. V rámci praktické činnosti žáci připravovali ovocné a zeleninové saláty, ovocné špízy, pomazánky, polévky, zdravé bábovky a lívance a sestavili si také svůj jídelníček. Výsledkem tohoto velmi přínosného projektu byla výstava zdravých jídel v tělocvičně školy, které žáci se svými vyučujícími připravili a také ochutnávka zdravých potravin a bio produktů, které si pro žáky a zaměstnance školy připravila žákovská rada. Byla sestavena i porota, která hodnotila pestrost stravy, estetický vzhled,  zdravotní aspekty, vyváženost a chutnost zdravého jídla.Zde najdete odkaz na reportáž, kterou o naší akci natočila TV POLAR http://tvportaly.cz/karvina/37801-deti-z-karvinske-zs-prameny-se-ucily-zdrave-varit

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací