Projekt Zdraví dětem

8. 11. 2019
Mateřská škola Turnov, Alešova 1140, příspěvková organizace, 511 01 Turnov

Naše školka se zapojila do projektu Zdraví dětem, který byl realizovaný formou vzdělávacích bloků. Projekt Zdraví dětem je zaměřený na boj s dětskou obezitou a poruchy příjmu potravy. Jedná se o přednášky, kurzy akreditované MŠMT, vytvořené za pomoci odborných pedagogických pracovníků. S celým projektem jsme byli velmi spokojení a myslíme, že byl přínosem pro děti, pedagogy a celou mateřskou školu.

• Na konci přednášek získává dítě, ucelený přehled o zdravém životním stylu a jeho aplikaci v životě.
  • Nastartování či prohloubení pozitivní interakce mezi žáky v kolektivu a s třídním učitelem - zdravé třídní klima.
  • Tým lektorek je tvořen výhradně z  pedagogů s  dlouholetou praxí a odpovídajícím odborným vzděláním  v  oblasti zdravé výživy.
  • Neziskové organizace i projekt Zdraví dětem jsou držiteli akreditace MŠMT, projekt Zdraví dětem splňuje minimální program primární prevence dle specifikace MŠMT.