projekt MŠ - povolání pekař

12. 3. 2018
Základní škola a Mateřská škola Jakubčovice nad Odrou

V rámci projektu "pekař" jsme si vyzkoušeli nejprve postavit z lega pec, vyrobit, čepice a vymodelovat různé druhy pečiva. Po této přípravě jsme se sznámili se skutečnými surovinami, které potřebujeme k výrobě chleba. Poznávali jsme různé druhy mouky, jejich strukturu i vlastnosti, pozorovali kvásek i kynutí těsta. Zjistili jsme, že umíchat těsto na chleba je těžká práce a potřebujeme k tomu svaly a proto nám paní kuchařky ukázaly jak se vyrábí těsto v kuchyni.  Společně jsme si upekli žitný, pohankový a špaldový chléb a porovnávali který nám chtná nejvíce.

Stančíková

projekt MŠ - povolání pekař 1projekt MŠ - povolání pekař 1projekt MŠ - povolání pekař 1projekt MŠ - povolání pekař 1projekt MŠ - povolání pekař 1projekt MŠ - povolání pekař 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací