Přírodní zahrada

31. 5. 2017
Mateřská škola Řestoky,okres Chrudim

Včera dostala naše školka Certifikát jako Ukázková přírodní zahrada. K přeměně naší zahrady jsme směřovali postupně od roku 2006. Vyměňovali jsme herní prvky za nové - přírodní. Naše představa, vytvořit na zahradě místa, kde si děti budou hrát a současně poznávat nové věci, se postupně naplňovala za přispění Obecniho úřadu a jeho zaměstnanců, s pomocí rodičů, dobrovolníků, dárců a sponzorů. Pěstujeme s dětmi zeleninu, ovoce a bylinky. Pozorujeme hmyz, motýly, ješterky, kteří naší zahradu vyhledávají. Nepoužíváme chemické přípravky na ošetřování a hnojení rostlin.

Když se za těmi 11ti lety ohlédnu, byla to obrovská energie mnoha lidí, všem patří velký dík. Jsme pyšní za uznání občanského sdružení Přírodní zahrada a Ekologického institutu Veronica.

Dagmar Krčilová, ředitelka

Přírodní zahrada 1Přírodní zahrada 1Přírodní zahrada 1Přírodní zahrada 1Přírodní zahrada 1Přírodní zahrada 1Přírodní zahrada 1Přírodní zahrada 1Přírodní zahrada 1Přírodní zahrada 1Přírodní zahrada 1Přírodní zahrada 1Přírodní zahrada 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací