Přírodní zahrada

31. 5. 2017
Mateřská škola Řestoky,okres Chrudim

Včera dostala naše školka Certifikát jako Ukázková přírodní zahrada. K přeměně naší zahrady jsme směřovali postupně od roku 2006. Vyměňovali jsme herní prvky za nové - přírodní. Naše představa, vytvořit na zahradě místa, kde si děti budou hrát a současně poznávat nové věci, se postupně naplňovala za přispění Obecniho úřadu a jeho zaměstnanců, s pomocí rodičů, dobrovolníků, dárců a sponzorů. Pěstujeme s dětmi zeleninu, ovoce a bylinky. Pozorujeme hmyz, motýly, ješterky, kteří naší zahradu vyhledávají. Nepoužíváme chemické přípravky na ošetřování a hnojení rostlin.

Když se za těmi 11ti lety ohlédnu, byla to obrovská energie mnoha lidí, všem patří velký dík. Jsme pyšní za uznání občanského sdružení Přírodní zahrada a Ekologického institutu Veronica.

Dagmar Krčilová, ředitelka