Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří

12. 12. 2019
Základní škola a mateřská škola Ludgeřovice

Jídla, která připravuje naše kuchyně se výrazně změnila, což znamená, že se strava obohatila o čerstvé a zdravé suroviny, převážně zeleninu, bylinky či ovoce.

Na Dni otevřených dveří, který proběhl 5. prosince 2019, mohli rodiče i širší veřejnost ochutnat z nabídky jídel, které se u nás už běžně objevují v jídelníčku - od svačinkových pomazánek až po zdánlivě klasická jídla, jako je červené zelí, ovšem z červené řepy!

S žáky jsme upekli sladké cukroví z různých druhů mouky (žitné, špaldové, pohankové). Školní kuchyně se zasloužila o přípravu a prezentaci chutných zdravých dezertů a slaných quiche z řepy a špenátu. Nabídka byla pestrá a zájem ze strany veřejnosti obrovský.

Jsme rádi, že se nám podařilo projekt Skutečně zdravá škola posunout zase o kousek dál a věříme, že jsme přesvědčili veřejnost o tom, že i klasické pokrmy lze připravit zdravě, aniž by to uškodilo jejich výtečné chuti. 

PS: Jednoho dne přišel nápad ,,Pojďme reprezentovat Skutečně zdravou školu na Dni otevřených dveří” na ZŠ v Ludgeřovicích netradičně”. Nakoupili jsme 5 bílých zástěr v ceně asi 700 Kč a nechali potisknout logem Skutečně zdravá škola v hodnotě kolem 1 000 Kč. Pan ředitel zařídil tisk a paní vedoucí školní jídelny koupila zástěry. Vše ostatní šlo velmi rychle. Je dobré mít spolehlivý a funkční tým.

Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří 1Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří 1Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří 1Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří 1Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří 1Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří 1Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří 1Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří 1Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří 1Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří 1Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří 1Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří 1Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří 1Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří 1Prezentace skutečně zdravé stravy na Dnech otevřených dveří 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací