PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE, PEDAGOGY A ZAMĚSTNANCE ŠKOLNÍ JÍDELNY

13. 1. 2020
Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

Dne 9. 1. 2020 se v naší MŠ konala přednáška pro rodiče, pedagogy a zaměstnance školní jídelny.  Z rodičů byly na přednášku pozvány rodiče, kteří budou i nadále pracovat v akční skupině Skutečně zdravé školy.

V úvodu přednášky předala regionální koordinátorka Pardubického kraje paní Veronika Mrázková oficiálně certifikát za splnění bronzových kritérií programu Skutečně zdravé školy vedoucí školní jídelny Bc. Marcele Šancové a koordinátorce za mateřskou školu Bc. Michaele Vavřinové.

Na semináři jsme se od přednášející paní Zdeňky Trummové dozvěděly, co je to program Skutečně zdravá škola, jak funguje ve škole a co to znamená prakticky. Lektorka nás seznámila se základními pravidly racionálního stravování a se základy a specifiky dětské výživy, které jsou jedním z hlavních klíčů k dětskému zdraví.  Dozvěděly jsme se o mikro a makro složkách stravy, o bílkovinách, tucích, sacharidech, vláknině, mléčných produktech, ovoci, zelenině, soli........vše v souvislostech, co dětskému organismu v předškolním věku prospívá a co škodí, jak hravě a jakým způsobem jídlo a pití nabízet.

Vedoucí školní jídelny ve zkratce rodičům sdělila, co znamená spotřební koš a nutriční doporučení Ministerstva zdravotnictví, podle kterého je se sestavován jídelníček v MŠ.

Součástí přednášky byla i ochutnávka svačinek. Ochutnávaly jsme hráškovou pomazánku, mrkvovo – čočkovou pomazánku, jablíčkové košíčky s mákem a pohankový perník, který byl slazený nesířenými meruňkami. Všechny jsme byly překvapené, jak jsou zdravé svačinky chutné.

Kuchařky MŠ nabídly k ochutnávce křehké řezy s jablky a tvarohem, které ten den pekly ke svačince.

Paní Trummová nám touto přednáškou otevřela nové obzory a dodala inspiraci pro další sestavování jídelníčku, jak ve školce, tak doma.

Dne: 13. 1. 2020

Zpracovala: Bc. Marcela Šancová, Bc. Michaela Vavřinová

PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE, PEDAGOGY A ZAMĚSTNANCE ŠKOLNÍ JÍDELNY  1PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE, PEDAGOGY A ZAMĚSTNANCE ŠKOLNÍ JÍDELNY  1PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE, PEDAGOGY A ZAMĚSTNANCE ŠKOLNÍ JÍDELNY  1PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE, PEDAGOGY A ZAMĚSTNANCE ŠKOLNÍ JÍDELNY  1PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE, PEDAGOGY A ZAMĚSTNANCE ŠKOLNÍ JÍDELNY  1PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE, PEDAGOGY A ZAMĚSTNANCE ŠKOLNÍ JÍDELNY  1PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE, PEDAGOGY A ZAMĚSTNANCE ŠKOLNÍ JÍDELNY  1PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE, PEDAGOGY A ZAMĚSTNANCE ŠKOLNÍ JÍDELNY  1PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE, PEDAGOGY A ZAMĚSTNANCE ŠKOLNÍ JÍDELNY  1PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE, PEDAGOGY A ZAMĚSTNANCE ŠKOLNÍ JÍDELNY  1PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE, PEDAGOGY A ZAMĚSTNANCE ŠKOLNÍ JÍDELNY  1