Praktické školení pro paní kuchařky

24. 4. 2019
Základní škola a Mateřská škola T.G.Masaryka Drásov, okres Brno - venkov

Školení vedla koordinátorka a lektorka programu SZŠ, paní Mgr. Andrea Hrušková a bylo tentokrát zaměřené na netradiční přílohy a saláty. Paní kuchařky viděly úpravu různých druhů obilovin, jako jsou např. čirok, špaldové kernoto, quinoa, jáhly a tříbarevná rýže a dále pak různé způsoby krájení zeleniny a možnosti dochucování bezmasých slaných pokrmů. Školení bylo pro paní kuchařky velmi přínosné a už se těší, jak v nejbližší době zařadí tyto nové pokrmy do jídelníčku.

Praktické školení pro paní kuchařky 1Praktické školení pro paní kuchařky 1Praktické školení pro paní kuchařky 1Praktické školení pro paní kuchařky 1Praktické školení pro paní kuchařky 1Praktické školení pro paní kuchařky 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací