Praktické školení personálu školní jídelny

1. 12. 2017
Základní škola Brno, Hudcova 35, příspěvková organizace

Dne 20.11. 2017 absolvovaly naše paní kuchařky již třetí praktický seminář zdravého vaření s lektorkou Skutečně zdravé školy, paní Mgr. Andreou Hruškovou, tentokrát na téma různých úprav zeleniny a obilovin. Paní kuchařky se naučily připravovat např. lahodný lisovaný salát z ozdobně nakrájené zeleniny, bulgurové placičky se zeleninou, květák šťouchaný s jáhly, celerový špek nebo kukuřičný kuskus s tempehem. Už se moc těšíme, až se nové pokrmy objeví v jídelníčku.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací