Praktické školení personálu naší školní kuchyně

3. 11. 2016
ZŠ a MŠ Bořitov, okres Blansko, příspěvková organizace

Neváhala jsem ani chvilku a pozvání přijala, protože s používáním surovin jako je pohanka, jáhly, kuskus, bulgur,….apod. jsme neměli moc zkušeností a nad jejich zařazováním jsme si trošku lámali hlavu.

Školení bylo zahájeno představením „nových“ surovin. Paní Hrušková nám vysvětlila, čím jsou prospěšně, co obsahují, jak se upravují a také, kde ty kvalitní objednáme. Obdrželi jsme manuál Skutečně zdravé školy s podrobně popsanými kriterii a také recepty na nové pokrmy.

Následovala praktická část školení, kde jsme se seznámili s přípravou a kombinací těchto surovin, a samozřejmě také ochutnávka všech pokrmů. Byli jsme příjemněpřekvapeni nejen jednoduchostí přípravy, ale také chutí hotových jídel.

Seminář nás velice mile překvapil, získali jsme spoustu zajímavých informací ve srozumitelné formě a použitelné v praxi.

Odcházeli jsme nadšení, s novou energií a motivací postupně změnit jídelní lístek a snažit se vzdělávat naše strávníky v oblasti zdravé výživy.

za holky ze školní kuchyňky

Eva Kučerová

vedoucí školní jídelny

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací