Praktické školení kuchařek o zdravých školních svačinách

17. 3. 2017
Mateřská škola Brno, Hudcova 435/47, příspěvková organizace

Na základě schůzek s rodiči dětí, které navštěvují naši školku vyplynulo, že by uvítali pestřejší dopolední a odpolední svačinky a zvýšení konzumace sezónního ovoce a zeleniny, domluvili jsme se tedy s lektorkou Skutečně zdravé školy, že zrealizujeme na toto téma praktické školení pro naše paní kuchařky. Na školení se paní kuchařky naučily připravovat ovocný crumble s ovesnou drobenkou, domácí granolu, ovesný flapjack a několik druhů luštěninových a zeleninových pomazánek. Součástí školení byly i ukázky atraktivního krájení zeleniny, které děti jistě ocení. Máme v plánu spoustu těchto nových svačinek postupně zařadit do jídelníčku.