Pozvali jsme prarodiče do naší vánoční kavárny

14. 12. 2019
Školička Kamarád Nové Veselí

V čase adventním a předvánočním lidé mnohem více vnímají osamělost a sociální izolaci. Proto je dobře, pokud školy mají ve svém plánu komunitních aktivit i takové, které jsou cílené na ty dříve narozené. A nemusí to být jen prarodiče dětí, ale právě všichni senioři, kteří mají chuť přijít mezi děti a potěšit svá srdíčka.

Naše vánoční kavárna probíhá již několikátým rokem a my se těšíme z toho, že můžeme být všichni spolu pospolu. Děti v každé třídě napekly nějaké drobné cukroví a vánoční štrůdl, paní kuchařky uvařily vánoční punč, předškoláci zazpívali lidové písně a vánoční koledy a všichni jsme strávili krásné dopoledne. Při odchodu ještě každý senior dostal dárek v podobě dýňového kompotu a měsíčkové mastičky, opět vyrobeno dětmi a učitelkami.