Pomoc dětí na zahradě

7. 4. 2017
Mateřská škola Tuklaty, okres Kolín

Na podzim děti otrhaly na školní zahradě jablíčka. Společně jsem si popovídali, že musíme nejdříve ovoce omýt a o tom, jak můžeme jablka zpracovat. Děti  předkrájená jablka nakrájely plastovým nožíkem na malé kousky a po usušení v sušičce si na jablíčkách pochutnaly. Děti také pomáhaly s odstraňováním jader z dýní. Paní kuchařky nám z dýní upekly výborný koláč a semínka jsme si nechali na příští rok na zasazení. 

Na jaře děti zasadily do truhlíků bylinky a hrášek a vypravovaly, co pěstují jejich rodiče na zahrádkách a jak ony pomáhají při těchto pracích. Na vycházce děti pozorovaly slepice, kohouty a kačenky. Povídali jsme si o tom, čím jsou pro nás hospodářská zvířata užitečná.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací