pomazánky s červenou čočkou

16. 1. 2018
ZŠ a MŠ Malšice

Na kroužku vaření jsem se tentokrát s dětmi pustila do pomazánek. Vyrobili jsme 3 druhy pomazánek, tukovou složku jsme nahradili uvařenou červenou čočkou. Zpočátku děti tomuto způsobu úpravy  moc nakloněné nebyly. Doma prý maminka do pomazánek přidává majonézu, pomazánkové máslo nebo máslo. Přes počáteční nedůvěru jsme se dali do práce. Děti měly možnost ochutnat samotnou vařenou červenou čočku. Tady mě reakce překvapily - většina dětí tu chuť znala a doma ji maminka někdy vaří. Poté jsme přimíchali čočku do základů pomazánek, namazali na nakrájenou veku a dozdobili zeleninou. Většina dětí si na pomazánkách pochutnala.....

pomazánky s červenou čočkou 1pomazánky s červenou čočkou 1pomazánky s červenou čočkou 1pomazánky s červenou čočkou 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací