Pomalu od píky v potu tváře

18. 10. 2017
Želiv 220

Od počátku roku 2017 se společně s Mateřskou školkou v Želivu snažíme dosáhnout změn ve školním stravování. I přes trnitost této cesty se nám po půl roce podařilo dosáhnout viditelných změn. 

Na začátku jsme prošli dotazníkovou procedurou - žáci, rodiče i zaměstnanci ZŠ. Byla to mravenčí práce, ale získali jsme cenné informace.

Poté jsme svorně s paní ředitelkou MŠ usnesli, že využijeme možnosti nechat si udělat analýzu školní kuchyně, která pak proběhla ihned na počátku letních prázdnin.

Paní kuchařky se následně rozhodly absolvovat školení lektorem Skutečně zdravé školy, začaly zařazovat nové druhy potravin a mají zájem o další školení od společnosti Ambiente.
Ve škole začala fungovat akční skupinka, říkáme si "jídelní parlament", ve které jsou zástupci z každého ročníku. 

Aktuálně nás plně zaměstnává práce na projektu TOP FIVE JÍDELNY.  Každý den služba vymění v jídelně papír s hodnotící tabulkou a vyhodnotí počet hlasů z předchozího dne. Po měsíci se nám ukáže, které z polévek a hlavních jídel získaly nejvíc hlasů a které nejmíň. Po více měsících bychom pak měli zjistit, které obědy mají největší úspěch a po domluvě s kuchařkami bychom zkusili sestavovat jídelníček, který by obsahoval co nejvíce "hitů" :-)
Lucie Dvořáková z 5. třídy sestavila pro tuto příležitost krásnou výsledkovou listinu, kterou budeme vyvěšovat v jídelně na nástěnce.

Dalším blízkým plánem je zrealizovat salátový bar vedle výdejního okénka, na který se už moc těšíme.

Vedeme si i plán jednotlivých kroků, který nám pomáhá postupně pokračovat v plánovaných změnách - viz obrázek.

Jsme moc rádi, že jsme se do projektu Skutečně zdravá škola mohli zapojit a můžete tak využít konzultace a pomoc odborníků, které nám velice pomáhají v dosahování plánovaných změn. Děkujeme pracovníkům projektu za práci, kterou dělají :-)

Členové akční skupiny ZŠ Želiv.

Pomalu od píky v potu tváře 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací