Pohádkový příběh čaje

13. 7. 2019
Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

20. 5. jsme vyrazili autobusem na výlet do Bystřice nad Pernštejnem. Už ráno vydatně pršelo a ani dopoledne nám počasí nepřálo. Ovšem nenechali jsme si náladu zkazit deštěm, oblékli jsme pláštěnky a vydali se do vzdělávacího centra Eden, kde na nás čekal program „Pohádkový příběh čaje“. V horácké vesnici nás průvodkyně provedla procesem výroby čaje od sběru bylinek až po výrobu hrnečku. U tkalce jsme si vysvětlili zpracování lnu a výrobu pytlíku na čaj. U babky kořenářky jsme se dozvěděli správný postup sběru bylinek v přírodě. U včelaře jsme ochutnali med květový, pastovaný, kopřivový a levandulový. Nikdo si takovou příležitost nenechal ujít a všechny děti se mlsně olizovaly. Mlynář nás  seznámil s přípravou výtečné babiččiny buchty a k ní jsme si vychutnali bylinkový čaj, to byla dobrota. A jelikož jsme se toho dozvěděli víc než dost, šli jsme se odreagovat ke krtkovi :-)

Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1Pohádkový příběh čaje 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací