Podzimní příroda a naše zahrádky

2. 10. 2019
Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

Na té naší „školkové“ najdeme zralá a ještě i dozrávající rajčata, nemnoho mrkviček, ale o to více petrželky hladké naťové i kudrnky. Také pomalu končí sezóna bylinek  - kopr poznáme podle vůně a zralých okvětí, stále používáme pažitku. Po odkvětu čeká střih vonící meduňku a mátu, které stále lákají drobný hmyz a broučky.

V trávě nacházíme několik druhů hub - žampiony, holubinky, vatovce, muchomůrku červenou a dokonce i muchomůrku růžovku. Máme skvělou možnost poznání a využijeme knihy "Klíče k určování hub" a o nalezených druzích si řekneme něco více.

Pozorujeme výsledek práce krtka a počítáme a přeskakujeme jeho krtiny. Zastavíme se také pod vzrostlým stromem – jírovcem maďalem. O něm se ještě v pozdějším podzimu dozvíme mnoho zajímavostí. Keře v motýlí zahrádce jsou v plném květu a motýlky na stoncích a větvičkách ani nespočítáme.

Vlaštovky si připomeneme hnízdem nad oknem kuchyně a další obyvatelé – dvě veverky a divocí holubi se nám dnes již někam ukryli. Posbíráme barevné listí, dřívka, kamínky, kaštany, šišky a další přírodniny a skládáme originální podzimní obrazy… Čas babího léta, sluníčko, modrá obloha bez mráčku a příjemné teplo nám všem dělá jen a jen radost.

Podzimní příroda a naše zahrádky 1Podzimní příroda a naše zahrádky 1Podzimní příroda a naše zahrádky 1Podzimní příroda a naše zahrádky 1Podzimní příroda a naše zahrádky 1Podzimní příroda a naše zahrádky 1Podzimní příroda a naše zahrádky 1Podzimní příroda a naše zahrádky 1Podzimní příroda a naše zahrádky 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací