Podzimní hodování na Ing.M.Plesingera-Božinova Neratovice

16. 10. 2015
Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice

V týdnu od 12.10. do 16.10. 2015 jsme se rozhodli nabídnout našim žákům pokrmy z právě dozrávajících sezónních potravin a oslavit tak společně příchod podzimu. V pondělí jsme nabídli domácí bramborovou polévku s hříby a masové kuličky v houbové omáčce se špeclemi. V úterý jsme uvařili dýňovou polévku se zakysanou smetanou posypanou dýňovými semínky, která měla velký úspěch. Dýně Hokaido nám přivezl pan Jeřábek ze své farmy z nedalekých Nedomic.  Na podzim se také konají nejrůznější myslivecké hony, a proto u nás nemohla chybět ani lovecká vepřová pečeně na brusinkách s houskovým knedlíkem. Ve středu nás uchvátili pečené brambory s přírodní kotletou, červenou řepou a podzimním zelným salátem s jablky. Ve čtvrtek jsme jako dezert podávali pečenou hruštičku se švestkovým přelivem. A v pátek jsme si pochutnali na pečeném králíkovi na tymiánu s bramborovým knedlíkem a dýňovým zelím. Jako nápoj byl podáván jablečný mošt s rakytníkem pocházející z jablek z Českého středohoří.

Tento týden byl plný nových chutí a jak žáci tak učitelé si ho užili a vychutnali.

Zkuste něco podobného.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací