Podzim na zahradě v Květince - MŠ Adamusova

22. 10. 2020
Mateřská škola Ostrava- Hrabůvka,Adamusova 7,příspěvková organizace

Pojmenovali jsme si zeleninu,určili barvu. Zahráli si hru: Zeleninový salát" Názvy si procvičili ve hře na obchod se zeleninou Děti si vyslechly příběh Jak mrkev hledala svoji barvu, následně malovali mrkve,vystřihly je a nalepovací do " hlíny" Dětem jsem přečetla příběh O zlém bacilu a hodnému vitamínu Poslechly si pohádku O jedné mlsné princezně a pak jsme oškrábali mrkev,nastrouhali ji,přidali jablíčka,mandarinkový kompot a citron a zamíchali do salátu. Moc nám všem chutnalo,přidávali jsme si. Důležité je,že děti pochopily význam jezení zeleniny pro svoje zdraví.