Pereme ekologicky

17. 10. 2017
Rehabilitační stacionář (zdravotnické zařízení - ošetřovatelská, rehabilitační a speciálně pedagogická péče o děti do 16 let se zdravotními problémy)

Rehabilitační stacionář Zlín se zapojil do projektu "Skutečně zdravá škola". Snažíme se o používání kvalitních surovin v kuchyni. Zaměřili jsme se proto i na pořízení ekologických čisticích prostředků. S tím souvisí používání prášků na praní. Na začátku školního roku jsme zkoušeli vyrobit aviváž, která se skládá z 1 dílu vody, 1 dílu octa a vonné esence. Poté, co se nám toto osvědčilo, namíchali jsme domácí prášek na praní a vyrobili prací gel. Nápady jsme čerpali z časopisů. Prádlo je čisté a lehce voňavé. Snažíme se jednotlivé produkty střídat, aby praní bylo vyvážené z hlediska čistoty a ekonomické stránky.Věříme, že se nám tuto myšlenku bude dařit dále rozvíjet.

Lucie Maňásková

Pereme ekologicky 1Pereme ekologicky 1Pereme ekologicky 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací