Pečeme buchtičku z naší podzimní úrody cuket

18. 9. 2019
Mateřská škola Ústí nad Orlicí, Sokolská 165

Přišli jsme po prázdninách zpět do školky a nestačili se divit. Sazenice cukety, která byla v létě v péči paní školnice, se rozrostla do obřích rozměrů a nyní sklízíme její plody s dětmi. Pustili jsme se do pečení. Děti se učily loupat škrabkou, strouhat na struhadle, rozklepávat vajíčko, mísit a míchat. Těsto jsme společně nalili na plech a dali do trouby upéct. Cuketová buchtička byla vynikající a už se moc těšíme na další kuchařské pokusy. Nyní se už o cuketu postaráme společně.