Paběrkování dýní v Máslovicích

10. 10. 2016
Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice

V pondělí 10.10. se třeťáci společně s osmáky vydali do Máslovic. Nejprve navštivili unikátní muzeum másla, které je svou sbírkou ojedinělé po celé Evropě. Ani některé paní učitelky se nestačily divit, jaké unikáty muzeum skýtá. Poté už je čekala zkušenost v podobě sklízení dýní na rozbláceném poli. Paběrkováním jsme chtěli hlavně žáky přivést na myšlenku, že i nehezké výpěstky, které často zůstavají na poli k zaorání jsou hodny sklizně a dalšího využití. Všichni žáci pracovali velmi pilně, a tak si nejen odvezli pár dýní s sebou domů, ale také přivezli dvě velké přepravky plné dýní do naší školní jídelny. Tyto dýně budou použity k přípravě pátečních chodů k oslavám Světového dne potravin.
Všem zapojeným třídám a hlavně Dobré farmě v Máslovicích mockrát děkujeme za bohatou sklizeň.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací