Odpoledne s tatínky

17. 7. 2017
Mateřská škola se zdravotnickou péčí, s.r.o.

Hlavní myšlenkou akce byla ekologická výchova. Na školní zahradě byla rozmístěna stanoviště, kde děti i dospělci – hlavně tatínkové plnili úkoly. Vstupenkou na akci byla PET láhev nebo tužková baterie. Dále aktéři dostali drink ve formě ovocných a zeleninových džusů vyrobených v našem odšťavňovači.

Jedním z úkolů bylo sestavit kompostéry, do kterých budeme házet plevel ze záhonků a posekanou trávu. Děti určovaly, které suroviny patří do bioodpadu. Dalším úkolem bylo poskládat záhonky, do kterých děti nanosily předpřipravenou hlínu. Každá třída má jeden záhonek opatřený značkou.

Děti společně s paní učitelkou zasadily předpěstované sazeničky, které během růstu sledovaly. Průběžně naši „úrodu“ zpracováváme. V neposlední řadě jsme na předem upravená místa připevnili domečky pro hmyz, berušky a motýly. Abychom motýlky přivábili, nasadili jsme motýli keře v blízkosti pitítka pro motýly. Na tomto stanovišti děti vybarvovaly motýlky, kteří nám zdobí zahradu po celé léto.

Akce se vydařila, děti se naučily novým věcem a rodiče strávili příjemné odpoledne.

Odpoledne s tatínky 1Odpoledne s tatínky 1Odpoledne s tatínky 1Odpoledne s tatínky 1Odpoledne s tatínky 1Odpoledne s tatínky 1Odpoledne s tatínky 1Odpoledne s tatínky 1Odpoledne s tatínky 1Odpoledne s tatínky 1Odpoledne s tatínky 1Odpoledne s tatínky 1Odpoledne s tatínky 1Odpoledne s tatínky 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací