Ochutnávka školních obědů

19. 11. 2015
Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice

Dne 19. 11. proběhl po třídních schůzkách v naší školní jídelně ochutnávkový večer. Rodiče našich žáků měli možnost ochutnat polévku, čtyři hlavní jídla, vybrat si čerstvou zeleninu z našeho pultu a neslazené nápoje, které běžně v naší škole žákům podáváme. Menu bylo složeno ze dvou tradičních jídel (svíčková s knedlíkem a boloňské špagety) a dvou nových zdravějších variant (přírodní treska se zeleninovými hranolky, fazolový kotlík s lámankovým chlebem), nesměla chybět ani domácí celerová polévka s krutonky, naplněný salátový bar a neslazené ochucené nápoje (voda se zázvorem či voda s pomerančem).

Děvčata ze skupiny Zdravá devítka navíc nabídla ochutnávku smoothie drinků vyrobených pomocí mixéru Froothie, jež obdržela jako dar za skvělou práci v projektu Skutečně zdravá škola. Celý ochutnávkový večer jsme mohli uskutečnit díky našim paním kuchařkám, pro které byly spokojené úsměvy na tvářích rodičů, prázdné mističky u výdejního okénka, žádosti o recepty a slova chvály velkou odměnou za jejich dosavadní práci a snahu ozdravit jídelníček pro naše malé strávníky.

Celým večerem se nesla příjemná a milá atmosféra. Pro příště už víme, že se podobné akce nemusíme vůbec obávat a rádi ji znovu zopakujeme.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací