Novinky v našem jídelníčku

16. 9. 2016
Mateřská škola Klubíčko Pardubice

V letošním školním roce jsme proto vymysleli „dětský müsli bar“. Slovo müsli je trochu zavádějící, protože nabídka bude mnohem pestřejší, ale děti tomu rozumí.  Koupili jsme krásné rukodělné dřevěné misky a lžíce, do kterých kuchařky připraví různá sypání, např. rýžový snack, kokosové lupínky, chia semínka, slunečnicová semínka, granolu, ap. Děti si pak mohou do selského jogurtu s ovocem přidat to, co mají rády a v množství, které si zvolí.  První zkušenost s novinkou ve školce je taková, že jogurt jedly i děti, které ho běžně odmítají. Ta možnost volby, ty krásné mističky a ta odpovědnost za vlastní jídlo….  Snad to nadšení vydrží, protože „müsli bar“ chceme zařazovat do dětského jídelníčku pravidelně.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací