Novinky v našem jídelníčku

16. 9. 2016
Mateřská škola Klubíčko Pardubice

V letošním školním roce jsme proto vymysleli „dětský müsli bar“. Slovo müsli je trochu zavádějící, protože nabídka bude mnohem pestřejší, ale děti tomu rozumí.  Koupili jsme krásné rukodělné dřevěné misky a lžíce, do kterých kuchařky připraví různá sypání, např. rýžový snack, kokosové lupínky, chia semínka, slunečnicová semínka, granolu, ap. Děti si pak mohou do selského jogurtu s ovocem přidat to, co mají rády a v množství, které si zvolí.  První zkušenost s novinkou ve školce je taková, že jogurt jedly i děti, které ho běžně odmítají. Ta možnost volby, ty krásné mističky a ta odpovědnost za vlastní jídlo….  Snad to nadšení vydrží, protože „müsli bar“ chceme zařazovat do dětského jídelníčku pravidelně.