Návštěva mléčné farmy

5. 9. 2019
ZŠ Mohylová

Na farmu!

V rámci třídního projektu Hospodářská zvířata a jejich užitek navštěvují v červnu farmu žáci 2. tříd. Hlavním cílem bylo poznání, jak se hospodářská zvířata chovají, čím se krmí a jaké produkty se z nich vyrábějí. V současnosti je na  farmě chováno cca 30 ks mléčného skotu plemene Holštýn a Česká straka. Majitel se soustřeďuje pouze na produkci mléka a jeho zpracování. Krávy nadojí cca 5500 l mléka ročně, důležitá je hlavně kvalita. Obhospodařují 80 ha půdy, z toho jsou 5 ha travní porosty na produkci sena a zbytek je orná půda. Zde pěstují pícniny a obilniny na krmení. Mléko je od dubna 2015 všechno zpracováváno v malé mlékárně na farmě.  Vyrábí sýry zrající /4-12měsíční/, pařené a sýry typu žervé, balkán, tvaroh, jogurty bílé i ochucené, jogurtové mléko, zakysané mléko a nakládané sýry. Je důležité, že všechny výrobky zpracovávají bez konzervačních látek.
Mléčná farma Homolka se nachází v obci Běleč nedaleko Zadní Třebaně a obce Karlštejn. Prohlédli jsme si celý areál, kde byly děti seznámeni s chovem dobytka a s postupem zpracování mléka.  Na závěr děti využily jedinečnou možnost a nakoupily kvalitní, čerstvé, domácí mléčné výrobky.

Návštěva mléčné farmy 1Návštěva mléčné farmy 1Návštěva mléčné farmy 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací