Návštěva Květné zahrady

7. 12. 2018
Základní škola a mateřská škola Hradec nad Svitavou, okres Svitavy

Nejprve se sedmáci podívali na výrobu sýrů z kravského i kozího mléka. Pak nám paní Kučerová, která se stala ten den naší průvodkyní, ukázala, jak se na farmě suší ovoce – v jedné místnosti mají novou obrovskou dřevěnou sušárnu, pod kterou se topí dřevem. Zatím se v sušárně suší jablka, hrušky a švestky, časem možná přibydou i další druhy.

Prohlédli jsme si také všechna domácí zvířata, která na farmě žijí (kozy, krávy, slepice, králíci, husy a koně). Největší dojem na nás však udělala místní fenka, která se od nás po celou dobu nehnula na krok a na konci nás šla ještě vyprovodit na autobusovou zastávku.

Po prohlídce farmy jsme zašli na malé občerstvení – sušené ovoce a buchty, které pro nás napekla paní kuchařka z místních surovin. Zjistili jsme, že sýry nebo máslo z Květné zahrady chutnají úplně jinak než sýry a máslo z hypermarketů. Žáci měli možnost si nějaké sýry zakoupit domů a zájem byl obrovský – vykoupili všechny korbáčiky!

Návštěva se nám moc líbila. Jsme rádi, že v okolí máme místo, kde můžeme nakoupit čerstvé lokální produkty bez přidané chemie.

Václav Půlkrábek, zástupce ředitelky

Návštěva Květné zahrady 1Návštěva Květné zahrady 1Návštěva Květné zahrady 1Návštěva Květné zahrady 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací