Návštěva farmy Ráječek

24. 9. 2016
Základní škola Brno, Hudcova 35, příspěvková organizace

Po celou sezónu nabízí více než deset druhů salátů v několika barevných variacích, kedlubny, červené a bílé zelí, pekingské zelí, kapustu a květák.

V pátek 23. 09. 2016 se v rámci programu „Skutečně zdravá škola” a výuky o zdravém životním stylu účastnily exkurze na této farmě čtvrté třídy naší školy. Žáci zhlédli rozsáhlá pole, na kterých zelenina vyrůstá,seznámili se se způsobem pěstování, sklizně a přípravy na expedici. Viděli také obrovské lednice pro uchovávání a způsob balení pro přípravu na prodej. Balení probíhá ručně, což všechny překvapilo. Největší zájem však vzbudila poslední část exkurze, kdy proběhla ochutnávka pěstovaných produktů. Po salátech a zejména pak po kedlubnách se jen zaprášilo. Tato akce byla pro žáky velkým přínosem. 

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací