Návštěva farmy

17. 10. 2020
Lesní klub Lesokruh

Na začátku října jsme navštívili Ranč Bělečko, farmu, kde chovají zvířata dle zásad ekologického zemědělství a vyrábějí BIO dobroty z kravského i kozího mléka. Roku 2018 získaly ocenění Regionální potravina Pardubického kraje za polotvrdý kozí sýr a v letošním roce za kravské kefírové mléko.

Děti se na farmě dozvěděly, jak vypadá kráva, tele a býk, kozel a kozy, prasata, jaké činnosti je nutné každý den dělat, aby bylo o zvířata dobře postaráno, čím se živí a kde jsou ustájena. Viděly, jak třídenní tele pije mléko z nádoby a mohly nakrmit kozy ačokčou. Všechna zvířata měly možnost si pohladit. Na pozemku spontánně objevily ruční pumpu, zjistily tedy, k čemu se používala v naší zemi v minulosti, a že jsou na světě místa, kde z ní lidé čerpají vodu i v současné době. Prohlídka farmy byla ukončena ochutnávkou tvarohovo-smetanového dezertu a borůvkového kefíru, po nichž se většina dětí olizovala až za ušima :)

Návštěva farmy 1Návštěva farmy 1Návštěva farmy 1Návštěva farmy 1Návštěva farmy 1Návštěva farmy 1Návštěva farmy 1Návštěva farmy 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací