Naši školu zaplavili trollové

5. 4. 2017
Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice

Během měsíce března ochromila naši školu Trollí mánie.  Žákyně osmého ročníku zapojené ve skupině Zdravá 9 (podporující zdravé stravování na naší škole) vyhlásily soutěž s názvem Trollobraní aneb Chyť si svého trolla. Cílem bylo nejen pobavit, dozvědět se něco zajímavého o Norsku (zemi odkud trollové pochází), ale hlavně podpořit žáky k ochutnávání nových pokrmů z naší školní jídelny a současně je motivovat ve snaze svou porci dojíst. Paní kuchařky soutěž rády podpořily tím, že uvařily některé typicky norské pokrmy. 

Vybraná soutěžní jídla, byla označena na jídelním lístku trollem, kdo si toto jídlo objednal a celé snědl, obdržel obrázek Trolla, který zároveň sloužil jako soutěžní los. Každý žák si ho podepsal jménem a třídou a vhodil do losovací krabice. Čím více Trollů se žákům podařilo nasbírat, tím rostla jejich šance na výhru. Účast byla překvapivě veliká. Zapojili se rádi nejen žáci ze všech ročníků (což nás velmi mile překvapilo), ale také učitelé, neboť ceny v podobě plyšových trollů byly opravdu lákavé.Svědčí o tom také fakt, že se podařilo pochytat neuvěřitelných 602 trollů. Slavností předání proběhlo 20. března v ředitelně školy. 

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací