Náš školní farmářský trh

25. 10. 2018
Základní škola a mateřská škola, Žďár nad Orlicí, okres Rychnov nad Kněžnou

V letošním školním roce se u nás poprvé konal farmářský trh, na kterém jsme prodávaly naše výrobky. Děti ze školky připravily bazalkový olej s čili papričkou. My starší jsme odpeckovaly darované švestky a pan kuchař s paní Kosovou z nich uvařili švestková povidla. Vydlabaly jsme velkou dýni a připravily z ní dýňovou marmeládu. Děti na kroužku vaření připravily jablečné chutney. Holky vyrobily cedulky ve tvaru listu k jednotlivým výrobkům a nacenily. Nachystaly jsme vše v jídelně na stoly a po zasazení Stromu Svobody jsme s nadšením začaly prodávat. Do prodeje našich výrobků se zapojily všechny velké děti a s chutí jsme prodávaly vše, co bylo na stolech. Jako první se na trhu prodaly naše kravské sýry, které jsme pod vedením paní Kejklíčkové připravily a dochutily. Všem moc chutnaly a nás nejvíc bavily. Prodaly jsme skoro všechno a z vydělaných peněz pojedeme na vánoční školní výlet.
Natálka Trejtnarová a Weronika Zielinská        žákyně 4. a 5. ročníku

Náš školní farmářský trh 1Náš školní farmářský trh 1Náš školní farmářský trh 1Náš školní farmářský trh 1Náš školní farmářský trh 1