Náš školní farmářský trh

25. 10. 2018
Základní škola a mateřská škola, Žďár nad Orlicí, okres Rychnov nad Kněžnou

V letošním školním roce se u nás poprvé konal farmářský trh, na kterém jsme prodávaly naše výrobky.

Děti ze školky připravily bazalkový olej s čili papričkou. My starší jsme odpeckovaly darované švestky a pan kuchař s paní Kosovou z nich uvařili švestková povidla. Vydlabaly jsme velkou dýni a připravily z ní dýňovou marmeládu. Děti na kroužku vaření připravily jablečné chutney. Holky vyrobily cedulky ve tvaru listu k jednotlivým výrobkům a nacenily. Nachystaly jsme vše v jídelně na stoly a po zasazení Stromu Svobody jsme s nadšením začaly prodávat.

Do prodeje našich výrobků se zapojily všechny velké děti a s chutí jsme prodávaly vše, co bylo na stolech. Jako první se na trhu prodaly naše kravské sýry, které jsme pod vedením paní Kejklíčkové připravily a dochutily. Všem moc chutnaly a nás nejvíc bavily. Prodaly jsme skoro všechno a z vydělaných peněz pojedeme na vánoční školní výlet.

Natálka Trejtnarová a Weronika Zielinská        žákyně 4. a 5. ročníku

Náš školní farmářský trh 1Náš školní farmářský trh 1Náš školní farmářský trh 1Náš školní farmářský trh 1Náš školní farmářský trh 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací