Na farmě v Částkově

3. 10. 2017
Mateřská škola Klubíčko Pardubice

Kousek za Žumberkem čekala na děti malá farma, kde se tradičním způsobem pěstuje ovoce v sadu a zelenina na polích. Úroda je pak určena na prodej v „Bedýnkách“.  K vidění byly známé i neznámé druhy, všechny nás překvapily keříky plné  černých rajčat.  Ty jsme viděli poprvé. Děti pozorovaly dojení krávy Růži, zkoušely pletí, setí, sběr brambor z pole. Na ochutnávku dostaly teplou zeleninovou polévku, sladký meloun z pole a šťavnatý muffin. Všechno dětem chutnalo, nikomu nezbyl ani drobeček.  Nevšední a autentický zážitek z opravdové farmy, kde se žije i hospodaří s úctou k přírodě a v souladu s ní, je pro děti tím nejlepším vzděláváním, jaké v této oblasti mohou mít.