Mimoni táhnou děti ke zdravějšímu stravování

4. 12. 2015
Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice

Jedním z našich cílů je seznámit žáky se zdravým způsobem stravování. My,jako Zdravá devítka, jsme přemýšlely dlouho o něčem,kde by se mohlo zapojit mnoho žáků. Nakonec jsme se rozhodly pro školní 3-týdenní 'Soutěž o tričko s Mimoněm', která spočívala ve sbírání bodů na kartičky za každé razítkem označené zdravé jídlo. A žáci opravdu si vybírali zdravější varianty pokrmů a talíře do okénka vraceli prázdné. Byl to úžasný pohled. Dokonce se zapojili i někteří učitelé. Vítězi se nakonec stali ti žáci, kteří vždy celé jídlo snědli a nasbírali tak největší počet bodů. Protože soutěž byla populární a zúčastnilo se jí velké množství žáků, rozhodly jsme se ocenit prvních deset umístěných. Předávání cen jsme si užily stejně jako oceňovaní. Soutěž byla náročná,vše jsme zvládly a mohly tak i vidět spokojené úsměvy našich výherců. Ceníme si všech soutěžících a samozřejmě gratulujeme i neoceněným. Doufáme,že takových akcí se nám podaří připravit v budoucnu více.

Bára Holá
za tým Zdravá devítka