Mimoni táhnou děti ke zdravějšímu stravování

4. 12. 2015
Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice

Jedním z našich cílů je seznámit žáky se zdravým způsobem stravování. My,jako Zdravá devítka, jsme přemýšlely dlouho o něčem,kde by se mohlo zapojit mnoho žáků. Nakonec jsme se rozhodly pro školní 3-týdenní 'Soutěž o tričko s Mimoněm', která spočívala ve sbírání bodů na kartičky za každé razítkem označené zdravé jídlo. A žáci opravdu si vybírali zdravější varianty pokrmů a talíře do okénka vraceli prázdné. Byl to úžasný pohled. Dokonce se zapojili i někteří učitelé. Vítězi se nakonec stali ti žáci, kteří vždy celé jídlo snědli a nasbírali tak největší počet bodů. Protože soutěž byla populární a zúčastnilo se jí velké množství žáků, rozhodly jsme se ocenit prvních deset umístěných. Předávání cen jsme si užily stejně jako oceňovaní. Soutěž byla náročná,vše jsme zvládly a mohly tak i vidět spokojené úsměvy našich výherců. Ceníme si všech soutěžících a samozřejmě gratulujeme i neoceněným. Doufáme,že takových akcí se nám podaří připravit v budoucnu více.

Bára Holá
za tým Zdravá devítka

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací