Máslo? Není nic jednoduššího!

25. 4. 2018
Mateřská škola Ústí nad Orlicí, Sokolská 165

Minulý týden jsme si v rámci tématu "Domácí zvířátka" s dětmi vyzkoušeli vlastnoruční výrobu másla ze smetany. Děti samy vyšlehaly smetanu ručním šlehačem a po vytvoření másla si jej namazaly na chléb. Byli jsme velmi překvapeni, že i notoričtí odmítači čímkoli namazaného pečiva, si na pečivu pochutnávali na silných vrstvách voňavého čestvého másla a přidávali si další a další kusy. Vlastní zkušenosti a prožitky jsou opravdu nenahraditelné.

Máslo? Není nic jednoduššího! 1