Malí kuchaři

23. 4. 2019
Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

23. dubna 2019 se třída Mravenců zúčastnila programu s názvem „Malí kuchaři“ v místním Ekocentru Paleta.

Pro děti byl nachystaný zajímavý plán. Nejdříve se rozdělily na připravená stanoviště, podle toho, co chtěly „vařit“.

U prvního stolečku děti připravovaly čočkovou pomazánku. Tu poté namazaly na kusy pečiva

a dozdobily zeleninou, kterou si na zdobení samy nachystaly.

U dalšího stolečku se vyráběl mrkvovo – jablečný salát. I zde byla příprava hlavně na dětech. Vyzkoušely si tedy i čištění a strouhání mrkve. Když byl salát skoro hotový, přidaly ještě citronovou šťávu, pár semínek slunečnic a rozinky.

Na posledním stanovišti děti chystaly jablečný čaj s medem a citrónem. Jablka strouhaly

do konviček, do kterých se přidala vymačkaná citrónová šťáva. Po zalití horkou vodou jsme přidali med a děti ještě podle chuti přisypaly skořici, hřebíček a do jedné konvičky daly i šípek.

Na konci programu samozřejmě nechyběla ochutnávka. Snědlo a vypilo se úplně všechno.

Zpracoval: Tomáš Seidel DiS.

Dne: 23. 4. 2019

Malí kuchaři 1Malí kuchaři 1Malí kuchaři 1Malí kuchaři 1Malí kuchaři 1Malí kuchaři 1