Lipový čaj

14. 10. 2020
MŠ Francouzská, Kopřivnice

Lípa. Kde roste? Proč jsme ji usušili? Co teď s těmi lipovými květy budeme dělat? To byly moje prvotní otázky pro děti. Roste nám přímo na školní zahradě. Sbírala je děvčata v létě o prázdninách. Usušené lipové květy jsme použili na bylinný čaj, který prodáme na farmářském trhu. A jak takový čaj vůbec chutná? A je to zdravé? Byla položené otázky zase od dětí. No, tak si ho uvaříme a ochutnáme. Mňam. Lipový čaj je vhodný podávat při chřipce.

Lipový čaj 1Lipový čaj 1Lipový čaj 1Lipový čaj 1Lipový čaj 1Lipový čaj 1