Léto - marmeláda

7. 7. 2020
MŠ Francouzská, Kopřivnice

Paní učitelka přinesla červený rybíz, abychom mohli společně uvařit skvělou marmeládu. Ale nebylo to hned. Rybíz některé děti nakreslily, poté jsme si přečetli, že obsahuje spoustu vitamínu C. Přišlo i na ochutnávání. Je kyselý, sladký, vodnatý a kouzelný. Následovalo obírání kuliček od stopičky, mixování a pasírování. Venku na terase jsme na plotýnkovém vařiči zahřívali vzniklou šťávu s cukrem a to vše pod dozorem paní kuchařky a maminky od Anitky. A už jsme čekali, až začne houstnout, abychom jí mohli naplnit do připravených sklenic. Ne jedno dítě mělo prst v hrnci na malou ochutnávku. A nejen děti. I paní učitelka z vedlejší třídy olizovala červenou pochoutku. Marmelády poté prodáme na zářijovém školním jarmarku. Výtěžek poputuje na potřeby na školní zahradu.

p.u. Táňa

Léto - marmeláda 1Léto - marmeláda 1Léto - marmeláda 1Léto - marmeláda 1Léto - marmeláda 1Léto - marmeláda 1Léto - marmeláda 1Léto - marmeláda 1Léto - marmeláda 1Léto - marmeláda 1