Kuchařské knihy – inspirace pro zdravý jídelníček

17. 3. 2016
Mateřská škola Klubíčko Pardubice

Předškolní děti v pardubické mateřské škole Klubíčko pracují v projektu Tajemství světa knížek. A jak se mohou knihy podílet na zdravém stravování?
V knížkách jsou přece schovaná nejen různá tajemství, ale také dobré rady.
Kuchařské knihy, které si děti z domova donesly, a znalosti, získané ve školce, jim pomohly vymyslet zdravý a zároveň chutný týdenní jídelní lístek pro celou mateřskou školu.

Kuchařských knih se sešlo ve třídě velké množství. Některé zaujaly tak reálnými fotografiemi, až se nad obrázky chuťové buňky radovaly. Jiné zase babiččiným písmem, když si do kuchařky poznamenala, jak pokrm lépe dochutit.
Vybrat a odhlasovat to nejchutnější jídlo pro všechny se nakonec dětem přece jen podařilo.
Než byl jídelníček předán kuchařkám, napadlo děti uvařit si jídla za pomoci papíru, lepidla, barev a dalších výtvarných materiálů. Vzniklé pokrmy pak byly vystaveny na nástěnce, aby se mohli všichni na tu dobrotu těšit. Papírové i skutečné vaření se všem opravdu povedlo.

Za měsíc čeká plánování jídelníčku další třídu, tak uvidíme, jakou cestu děti zvolí.
 

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací